چگونه آن کارآموزی MBA را به یک شغل تبدیل کنیم

پذیرفته شدن برای کارآموزی نسبتاً آسان است، اما استخدام شدن در یک پست مناسب سختی‌های بیشتری دارد. کارشناسان می‌گویند آن‌هایی که مثل فوروود- استوکس انعطاف‌پذیر هستند یا چیزی فراتر از وظایف خواسته شده انجام می‌دهند بیشترین شانس را دارند.
گرچه فوروود- استوکس هنوز دنبال شغلِ پس از فارغ‌التحصیلی ام‌بی‌ای است، اما اعتقاد دارد کارآموزی استارت- آپش شانس به دست آوردن یکی از پست‌های مورد نظرش را افزایش داده است. آن دسته از همکلاسی‌های او که در کارآموزی‌های سنتی‌تری مانند بخش مشاوره مشغولند، امید دارند شغلی در شرکتِ کارآموزی خود پیدا کنند، اما تضمینی وجود ندارد.
سوزان پلتز، مربی شغلی در مدرسه‌ی بیزینس اینسید (INSEAD) و از مشاوران شرکت راهنمای پذیرش فورچونا (Fortuna Admissions)، می‌گوید تنها شمار محدودی از کارآموزی‌های سنتی داخل دانشگاهی (on-campus) در انتها به گرفتن پوزیشن‌های دستمزددار منجر می‌شوند.
به نظر خانم پلتز بهترین فرصت‌های استخدام غالباً اعلام نمی‌شوند و تنها می‌توان با کمک گرفتن از شبکه‌ی فارغ‌التحصیلان گذشته و حال مدارس بیزینس پیداشان کرد.
او می‌گوید «دانشجویان باید بفهمند که چه عواملی آنان را به کار کردن برای یک شرکت ترغیب می‌کند، و هنگام تماس گرفتن با فارغ‌التحصیلان باید بتوانند آن عوامل را برایشان برشمرند.» تصاحب شغل در جایی که کارآموزی خود را می‌گذرانید، چنانچه پیش از مدرسه‌ی بیزینس در همان بخش کار کرده باشید ساده‌تر است. اما فرایندش ممکن است پیچیدگی‌های غیرمنتظره ای پیدا کند.
روپیندر سینگ دانشجوی هندی‌ که در ماه جاری از مدرسه‌ی بیزینس ایِسه (Iese) در اسپانیا فارغ‌التحصیل شد، به زودی شغلش را در شرکت ژاپنی تجارت الکترونیک راکوتن (Rakuten) آغاز می‌کند. او تابستان گذشته را در شعبه‌های اصلی این شرکت در توکیو کارآموزی کرده است.
آقای سینگ پیش از آن که به قصد تحصیل راهی بارسلونا شود، با کار کردن در گویبیبو (Goibibo) بزرگ‌ترین خدمات مسافرتی آنلاین در هند، در این بخش تجربه کسب کرده بود.
او خوشبین بود که طی کارآموزی اش در تیم خدمات مسافرتی راکوتن عملکردی عالی از خود نشان خواهد داد، ولی نگران تفاوت‌های فرهنگی بین هند و ژاپن بود زیرا تا هنگام شروع کارش در راکوتن، ژاپن را از نزدیک ندیده بود. سینگ اذعان دارد هنوز باید چیزهای زیادی را فرابگیرد، ازجمله باید بر زبان مسلط شود. البته او بین تفاوت‌های فرهنگی مختص زیستن در توکیو و مختص محل کارش تمایز قائل است و دومی را مانع کوچک‌تری می‌بیند.
او دلیل موفقیتش در تصاحب شغل را این می‌داند که فراتر و ورای آنچه از او به عنوان کارآموز خواسته بودند می‌رفت و علاوه بر انجام پروژه‌ای که به او تکلیف کرده بودند، ایده‌های تولیدی‌ای را پیشنهاد می‌داد که الان شرکت دارد اجراشان می‌کند.
او همچنین یک شبکه‌سازی قوی انجام داد و با انواع رهبرهای تیمی راکوتن قرارهای نهار و قهوه گذاشت.
سینگ برای این دیدارها زحمت زیادی کشید، اما ارزشش را داشت و مدیران رده‌بالا از علاقه‌ی او پشتیبانی کردند.
او می‌گوید «نمی‌خواستم وقتم را تلف کنم،» و اضافه می‌کند «هرچند گاهی سنگینی کارهای اضافی را حس می‌کردم، اما بعد از ساعات اداری فرصت‌های زیادی برای خستگی در کردن کنار همکارانم و 10 کارآموز دیگر که هنوز با هم دوستیم در اختیار داشتم.» او عقیده دارد شفاف بودن هدفش کمکش کرده است.
او می‌گوید هنگامی که برای جلسه‌ی آموزشی به شرکت آمد و با مردی ملاقات کرد که اکنون رئیسش است، «صد در صد» اطمینان یافت که در راکوتن جا خواهد افتاد.
ماریا سیانتی مدیر ارشد خدمات شغلی در مدرسه‌ی بیزینس ای‌اس‌سی‌پی (ESCP) پاریس تأکید دارد که طی دوره‌ی کارآموزی باید با همه برخورد مؤدبانه داشت، از نگهبان در ورودی تا دستیاری که یک فنجان قهوه به شما تعارف می‌کند.
به گفته‌ی او «استخدام‌کنندگان خیلی اوقات گزارش رفتار شما از لحظه‌ای که پا به داخل ساختمان گذاشته‌اید را از کارکنان می‌خواهند. اصلاً بعید نیست آن کسی که ناخواسته در را به رویش کوبیدید همانی باشد که سرنوشت‌تان را تعیین می‌کند.»


کارآموزی: دانشجویانی که جنس را قبل از خرید امتحان می‌کنند.

شبنم داتا هنوز دوره‌ی ام‌بی‌ای خود را در مدرسه‌ی بیزینس سعید آکسفورد (Oxford’s Saïd Business School) تمام نکرده بود که از شرکت نفت بریتانیا (بی‌پی) پیشنهاد کار در سِمت مدیر پروژه دریافت کرد. پیشنهاد خوبی بود، اما او می‌خواست اطمینان یابد که برایش مناسب است. پس تصمیم گرفت کارآموزی اش را در حوزه‌ای غیر از مدیریت پروژه بگذراند.
خانم داتا می‌گوید «خیلی از دانشجویان حوزه‌ی مشاوره را انتخاب می‌کردند، من هم می‌خواستم ببینم آیا مشاوره با روحیات من سازگار است.» و جواب منفی بوده. او حرکت دائم از یک مسئله به مسئله‌ی بعدی را مناسب خود نیافت و کارآموزی اش که تمام شد پیشنهاد کاری بی‌پی را که در انتظار پاسخ بود قبول کرد. او می‌گوید «من دوست دارم هم در شکل‌گیری و هم در اجرای ایده حضور داشته باشم، و به عنوان مدیر پروژه می‌توانم کار را تا هنگام به ثمر نشستن از نزدیک دنبال کنم.»
داتا تنها کسی نیست که از کارآموزی ام‌بی‌ای در جهت تجربه کردن یک حوزه استفاده کرده است. فایننشال تایمز 1150 نفر از فارغ‌التحصیلان 100 مدرسه‌ی برتر بیزینس در رنکینگ جهانی سال 2017 این روزنامه را بررسی کرده است. نتایج نشان می‌دهد که دانشجویان بجای آن که از کارآموزی شان به عنوان راهی مستقیم برای استخدام شدن استفاده کنند، بیشتر از آن برای امتحان کردن بخش‌های مختلف استفاده می‌کنند. 62 درصد دانشجویانی که در دوره‌ی کارآموزی ام‌بی‌ای شرکت کردند، در صنعتی متفاوت از آنچه کارآموزی شان را در آن گذرانده بودند شاغل شدند. این در حالی است که 64 درصد کارآموزان در پایان دوره‌ پیشنهاد کاری دریافت کردند. یعنی تنها حدود نیمی از آنان پیشنهاد را پذیرفتند.
به گفته‌ی آگنس کوسنیر- لویگروت سرپرست مرکز اروپایی توسعه‌ی شغلی اینسید «تنوع فرصت‌های شغلی پیش روی فارغ‌التحصیلان ام‌بی‌ای رو به افزایش است.»
بیزینس‌های نوظهور برهم زننده (disruptive) و استارت- آپ‌های دیجیتال، جایگزین‌های جذابی برای مشاغل سنتی ام‌بی‌ای هستند، و دانشجویان دوست دارند جنس را قبل از خرید امتحان کنند.